Διάκριση σε διαγωνισμό Λογοτεχνίας
![](https://www.sala.gr/wp-content/uploads/2014/09/english-literature-creative-writing-banner-220x200.jpg)
Η Ρουμπίνη Θεοχάρη, μαθήτρια της Α΄Λυκείου στα εκπαιδευτήρια Νέα Γενιά Ζηρίδη διακρίθηκε πέρσι με το διήγημα Καθρέφτης ως μαθήτρια Γ΄ Γυμνασίου, με 1ο βραβείο στον ενδοσχολικό διαγωνισμό Λογοτεχνίας ενώ βραβεύτηκε φέτος και από το Λογοτεχνικό Εργαστήρι 2013-2014 της Δευτεροβάθμιας Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής.
Μπορείτε να διαβάσετε το διήγημα της Ρουμπίνης εδώ.